Keçi Peyniri

HomeDoğal Keçi Peyniri

Doğal Keçi Peyniri

Mutlu Keçilerimizin Sütünden: Katkısız Keçi Peyniri

Keçi Köyü Çiftliği’nin mutlu ve özgür keçilerinden elde ettiğimiz keçi sütü, uygun yöntemler ile işlendikten sonra sofranıza bambaşka bir lezzet olan keçi peyniri olarak ulaşıyor.

Üretiminde yalnızca kendi keçilerimizin sütünü kullandığımız doğal keçi peyniri, sofranıza ulaştığında dahi ilk günkü tazeliğini ve lezzetini koruyabiliyor.

Lezzetini mutlu keçilerimizin sütünden alan katkısız keçi peyniri, üretim aşamasından muhafazasına kadar hiçbir zaman katkı maddesi ile bir arada bulunmaz. 

Keçi Köyü'nün Mutlu Keçileri

1 - Mutlu ve Özgür Keçilerimiz

Doğal keçi peyniri üretiminde ve peynirin kalitesinde en önemli husus; sütün kalitesi oluyor. Keçi Köyü Çiftliği’nde yaşamakta olan tüm keçiler, hayatlarını yalnızca kendilerine özel olarak hazırlanmış 100 dönümlük arazide mutlu ve özgür olarak geçiriyorlar.

Keçilerimiz de tıpkı bizim gibi yalnızca organik gıdalarla besleniyorlar. Onlardan fazla süt almak için kimyasallarla şişirilmiş fabrikasyon yemlere asla başvurmuyor ve tüm gıdalarını Ege’nin bereketli topraklarından almalarını sağlıyoruz.

Kendilerine özel arazide hayatlarını mutlu ve özgür bir şekilde geçiren keçilerimiz, Keçi Köyü’ne olan minnetlerini eşsiz bir lezzete sahip olan sütleriyle gösteriyorlar.

2 - Süt Sağımı

Seri üretim ve fabrikasyon markaları, keçileri tüm hayatları boyunca kapalı ve daracık alanlara mahkum ederken, Keçi Kötü Çiftliği’nde keçiler yalnızca süt sağım zamanlarında sağım cihazlarının bulunduğu kapalı alana giriyorlar. Üstelik tüm bu işlemler, gelişmiş teknolojimiz sayesinde göz açıp kapayıncaya kadar tamamlanıyor!

Yaşamlarını özgür ve mutlu bir şekilde sürdüren keçilerimiz, katkısız keçi peynirinin kalitesinde hayati bir rol oynayan keçi sütünün mimarı oluyor.

Keçi Köyü Çiftliği’nde süt sağımı için kullanılan modern teknolojiler, hem süt sağımı sırasında keçilerimizin zarar görmesini önlüyor hem de sağılan sütlerin çok daha hijyenik olmasını sağlıyor.

Keçi Köyü Süt Sağım
Organik Keçi Peyniri

3 - Katkısız Keçi Peyniri

Sağıldıktan sonra hemen işleme alınan keçi sütümüz, keçi peynirimizin lezzetinde büyük bir etkiye sahiptir. Keçi peynirlerimiz, farklı ağız tatlarına da hitap etmek amacıyla birden çok çeşide sahiptir. 

Bazı peynirlerimizin olgunlaşması yaklaşık 9 ayı bulurken, Mihaliç tarzı peynirlerimiz ise ortalama 2 – 3 ay içerisinde tüketime hazır hale gelir. Yalnızca salamura ve vakumlama yöntemiyle hazırlanan klasik keçi köy peynirimiz de ürün skalamızın en çok beğenilen ürünleri arasındadır.

Uygun koşullarda muhafaza edilerek sofranıza kadar ulaşan keçi peyniri çeşitlerimiz, her zaman ilk günkü lezzetini ve tazeliğini taşımaya devam eder. 

Neden Keçi Köyü'nün Katkısız Keçi Peyniri?

Keçi peyniri, kendine has kıvamı ve lezzetli ile pek çok kişinin asla unutamayacağı bir lezzet oluyor. Katkısız keçi peyniri ise, büyük şehirlerde yaşayan insanlarımızın maruz bırakıldığı fabrikasyon ürünlerine oranla çok daha sağlıklı ve çok daha lezzetli oluyor. Keçi Köyü Çiftliği’nde üretilen doğal keçi peyniri çeşitlerini deneyimleyen müşterilerimiz, bir daha asla fabrikasyon ürünlerini tüketmeyeceklerini söylüyorlar.

Ekolojik

Keçi Köyü Çiftliği’nde üretilen doğal keçi peyniri ve diğer keçi ürünleri, büyük bir saygının ve hassasiyetin ürünüdür. Süt ürünlerimizin mimarı olan keçilerimiz, bizim için asla bir sömürü kaynağı olarak nitelenmiyorlar. 100 dönümlük arazilerinde özgürce yaşayan ve dilediğince beslenen keçilerimiz, bizlere en lezzetli keçi sütünü sunuyor. Keçi peyniri çeşitlerimizin üretimi sırasında ne toprağımıza ne su kaynaklarımıza ne de hayvanlarımıza en ufak bir zarar dahi verilmiyor. Keçi Köyü Çiftliği, Türkiye’deki tüm çiftlik işletmelerine örnek olabilecek ekolojik metotlar ile üretim yapıyor. Eğer siz de bu hassas üretim şemasına tanık olmak isterseniz, Keçi Köyü Çiftliği’ni ziyaret edebilirsiniz.

Lezzetli

İnsanlarımız, topraklarımızın ve hayvanlarımızın bize sunuyor olduğu doğal ürünlere ne yazık ki her zaman ulaşamıyorlar. Keçi Köyü Çiftliği’nin en büyük gayesi herkese katkısız gıdaların aslında ne kadar farklı olduğunu kanıtlamak olduğundan, ürünlerinin lezzeti ve kalitesi konusunda ekstra bir çaba gösteriyor. Tamamen ekolojik ve geleneksel yöntemler ile elde edilen ürünlerimizde hiçbir katkı maddesi kullanmıyor ve büyük markaların başvurduğu aldatmaca yöntemlerine asla tamah etmiyoruz. Eğer sizler de en organiğini ve en lezzetlisini deneyimlemek istiyorsanız, sizi de mutlaka Keçi Köyü Çiftliği’ne bekliyoruz!