Doğal Keçi Sütü

HomeDoğal Keçi Sütü

Doğal Keçi Sütü

Mutlu Keçilerden Sofranıza: Doğal Keçi Sütü

Mimarı Keçi Köyü Çiftliği’nin mutlu ve özgür keçileri olan doğal keçi sütü, çiftliğimizin özgür atmosferini ve keçilerimizin minnetini sofralarınıza kadar taşıyor.

Geleneksel ve modern yöntemlerin harmanlanmasıyla elde edilen keçi sütümüz, içerisinde kesinlikle hiçbir katkı maddesi barındırmıyor. 

Lezzetini keçilerimizin mutluluğu ve özgürlüğünden alan sütümüz, sağıldığı gün hiç bekletilmeden 75 derece ısıda pastörize edildikten sonra şişeleniyor ve besin değerinden hiçbir şey kaybetmiyor. Böylece sütlerimiz sofralarınıza tıpkı ilk günkü gibi taze ve lezzetli olarak ulaşıyor.

Keçi Köyü'nün Mutlu Keçileri

1 - Özgür ve Mutlu Keçilerimiz

Doğal keçi sütü ve diğer keçi ürünlerimizin lezzeti, keçilerimizin tamamıyla özgür bir ortamda yaşamasından ve en büyük besinlerinin sevgi olmasından geliyor.

Tıpkı bizler gibi tamamıyla doğal gıdalarla beslenen mutlu keçilerimiz; Ege’nin toprağı, güneşi ve yüzyıllardır süregelen geleneklerine gönülden bağlı olan köylülerimiz tarafından bakılıyor. 

Kendilerine ait 100 dönümlük arazide özgürce yaşayabilen keçilerimiz, Keçi Köyü’ne olan minnetlerini pek lezzetli sütleriyle gösteriyor!

2 - Süt Sağımı

Keçi sütümüzün lezzetindeki en önemli kriterimiz, keçilerimizin mutluluğu ve özgürlüğü oluyor. Keçi Köyü’nün mutlu keçileri, yalnızca süt sağım zamanlarında kısıtlı alanlarda bulunuyorlar.

Seri üretim markaları keçileri tüm hayatları boyunca bu kapalı alanlarda tutarken, geleneksel ve modern yöntemleri harmanlayarak gıda üretimi yapan Keçi Köyü, bu işlemin oldukça kısa sürmesine özen gösteriyor.

Keçi Köyü Çiftliği, süt sağımında modern yöntemleri kullanarak katkısız keçi sütü elde edilirken hem keçilerinin zarar görmesini engelliyor hem de süt sağımı otomatik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Keçi Köyü Süt Sağım
Organik Keçi Sütü

3 - Doğal Keçi Sütü

Sağımdan sonra hiç beklemeden işleme aldığımız doğal keçi sütü, tamamen geleneksel ve ilgili doğal ürün sertifikasyonlarına uygun olarak hazırlanıyor.

75 derece ısıda pastörize ettiğimiz doğal keçi sütü, şişelendikten sonra dahi besin değerlerini tamamıyla muhafaza edilebiliyor.

Şişelendikten sonra uygun sıcaklık değerlerinde muhafaza edilen keçi sütü, son tüketim tarihine kadar tüm tazeliğini, lezzetlini ve kalitesini koruyor. Ancak müşterilerimizden duyduğumuza göre, doğal keçi sütünün lezzeti en çok tazeyken çıkıyor. 

Eğer sizler de doğal ürünleri seviyor ve en iyisini deneyimlemek istiyorsanız, sizi mutlaka Keçi Köyü Çiftliği’ne bekliyoruz!

 

Neden Keçi Köyü'nün Katkısız Keçi Sütü?

Katkısız keçi sütünün lezzetini bir kez tadanlar, genellikle diğer sütleri hayatlarından çıkarıyorlar! Keçi Köyü Çiftliği’nde özgür ve mutlu keçilerden elde ettiğimiz, sağımından işlenmesine kadar hiçbir aşamasında katkı maddelerine yer vermediğimiz keçi sütünden bahsediyoruz.

Ekolojik

Keçi Köyü Çiftliği’nde üretilen organik keçi sütü ve diğer keçi ürünleri, büyük bir hassasiyetin ve saygının ürünüdür. Biz keçilerimize yalnızca çiftlik hayvanı gözüyle bakmıyor, onlara derinden bir saygı besliyoruz. 100 dönümlük arazide özgürce yaşayan keçilerimiz, bizim için asla bir sömürü kaynağı olarak konumlanmıyor. Keçi sütü üretiminde ne topraklarımıza, ne su kaynaklarımıza ne de hayvanlarımıza hiçbir zarar vermiyoruz. Tıpkı bir butik otel kalitesinde yaşayan ve hayatlarını özgürce idame eden keçilerimizi görmek isterseniz, sizleri Keçi Köyü Çiftliği’ne bekliyoruz!

Lezzetli

Toprağına, hayvanlarına, çalışanlarına ve doğasına bu denli saygı duyan ve hassas davranan Keçi Köyü Çiftliği, müşterilerine karşı da aynı hassasiyeti gösteriyor! Biz Keçi Köyü Çiftliği olarak her insanın en organiğini ve en iyisini deneyimlemesi gerektiğini düşünüyoruz. doğal keçi sütü ve diğer keçi ürünlerimizin lezzeti, damağınızda bir daha asla unutmayacağınız bir tat bırakıyor. Sizler de bu lezzeti deneyimlemek istiyorsanız, sizi en yakın zamanda Keçi Köyü Çiftliği’ne bekliyoruz.