Doğal Zeytin

HomeDoğal Zeytin

Doğal Zeytin

Ege'nin Bereketli Topraklarından; Doğal Zeytin

Ege’nin bereketli topraklarında büyük bir ilgi ve sevgiyle yeşeren zeytin ağaçlarımız, sevgimize karşılık vererek her hasat mevsiminde bizlere birbirinden lezzetli katkısız zeytinler sunuyor. 

Üretiminden işlenmesine kadar tamamen geleneksel yöntemler kullanıldığından, zeytinlerimiz daha önce hiç tatmadığınız kadar lezzetli ve taze oluyor. 

Zeytinlerimizi muhafaza ederken kesinlikle hiçbir katkı maddesinden faydalanmıyoruz.

Keçi Köy Zeytin Bahçesi

1 - Zeytin Bahçemiz

Katkısız zeytin üretiminde ilk basamağımız ve kaynağımız, büyüklüğü ve düzeni ile tüm ziyaretçilerimizi kendine hayran bırakan zeytin bahçemiz oluyor. 

Zeytin bahçemiz ile ilgilenen köylülerimiz, yüzyıllar öncesinden süregelen geleneklere bağlı olarak üretim yapıyor. Yani zeytin bahçemiz; besinini önce Ege’nin bereketli topraklarından, sonra güneşten ve en son ise personelimizin sevgisinden alıyor.

Ucu bucağı görünmeyen bahçemizde nizami bir biçimde sıralanan zeytin ağaçlarımız, hasat mevsiminde pek kıymetli personellerimize ve Keçi Köyü’ne karşı beslediği minneti benzersiz kalitedeki organik zeytinleriyle gösteriyor!

2 - Zeytin Hasadı

Doğal zeytin ürünlerimizin lezzetini ve kalitesini belirleyen asıl husus; zeytinleri toplama ve işlemede kullandığımız metotlar oluyor.

Keçi Köyü’nün mottosu geleneksel üretim ve eşsiz lezzet olduğundan, katkısız zeytinlerimizin hasadı süresince ağaçlarımıza bir hayli nazik davranıyor ve tüm zeytinlerimizi ellerimizle topluyoruz.

Organik olarak yetişen zeytinler dallarından koparılır koparılmaz yaşlanma sürecine girdiğinden, topladığımız zeytinleri mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çiftliğimizde işleme alıyoruz.

Organik Zeytin
Organik Salamura Zeytin

3 - Doğal Salamura Zeytin

Yaşlanmasına izin vermeden çiftliğimize ulaştırdığımız doğal zeytinlerimiz, size daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir lezzet sunuyor.

Üretiminde ve muhafazasında hiçbir katkı maddesine yer vermediğimiz katkısız zeytin, salamura yöntemiyle hazırlanıyor

Farklı zevklere hitap etmek amacıyla farklı zaman dilimlerinde hasat edilen zeytinlerimiz, siyah ya da yeşil zeytin olarak salamura ediliyor. Böylesine geleneksel ve ilgili bir üretim / işleme aşamasından geçen zeytinlerimiz; sizlere tazeliği ve kaliteyi olabilecek en lezzetli şekilde sunuyor.

Neden Keçi Köyü'nün Katkısız Zeytini?

Kahvalı kültürümüzün ve sofralarımızın yapıtaşlarından olan zeytin, yediden yetmişe herkes tarafınan beğenilerek tüketiliyor. Dünyanın en doğal gıda ürünlerinden biri olan zeytin, günümüzde ne yazık ki seri üretim markaları tarafından katkı maddeleri ile harmanlanıyor.

Zeytin ve zeytinyağının asıl lezzeti, Keçi Köyü’nde tamamen doğal bir şekilde üretildiğinde ortaya çıkıyor.

Ekolojik

Keçi Köyü Çiftliği’nde üretilen doğal zeytin ve diğer ürünler, büyük bir özenin ve hassasiyetin ürünüdür. Naturel zeytin ve diğer ürünlerimizin yetiştirilmesinden muhafaza edilmesine kadar ne sularımıza, ne topraklarımıza, ne hayvanlarımıza ne de ağaçlarımıza en ufak bir zarar dahi verilmemektedir. Keçi Köyü, ekolojik hassasiyet konusunda tüm Türkiye’de örnek olabilecek metotlara sahiptir.

Lezzetli

Doğaya, eşi benzeri olmayan topraklarımıza, ağaçlarımıza ve Keçi Köyü Çiftliği’nde emeği geçen herkese beslediğimiz sonsuz sevgi, katkısız zeytin ve diğer ürünlerimizdeki benzersiz lezzetin en önemli sebebidir. Geleneklerine gönülden bağlı olan ve bunları üretimlerinde dahi aktif bir şekilde kullanan köylülerimiz, sofralarınıza kadar ulaşan doğallığın ve lezzetin mimarıdır.