Doğal Zeytinyağı

HomeDoğal Zeytinyağı

Doğal Zeytinyağı

Keçi Köyü'nün Zeytinlerinden Üretilen Doğal Zeytinyağı

Bereketli ege topraklarında yetişen zeytinlerden üretilen katkısız zeytinyağı, Keçi Köyü’nün eşsiz atmosferini ve doğal zeytinlerin benzersiz lezzetini sofranıza taşıyor. 

Tamamen geleneksel yöntemlerle üretilen zeytinlerimizden, geleneksel ve modern yöntemleri harmanlayarak doğal zeytinyağı elde ediyoruz.

 

Keçi Köy Zeytin Bahçesi

1 - Keçi Köyü'nün Zeytin Bahçesi

Doğal zeytinyağı üretimindeki ilk basamağımız, nizamı ve heybeti ile ziyaretçilerimizi kendine hayran bırakan zeytin bahçemiz oluyor.

Besinini güneşten, Ege’nin bereketli toplarından ve personelimizin sevgisinden alan zeytin ağaçlarımız, yüzyıllardır geleneksel yöntemlerle üretim yapan köylülerimiz tarafından bakılıyor. 

Uçsuz bucaksız bahçemizde birbiri ardına sıralanan zeytin ağaçlarımız, mevsimi geldiğinde Keçi Köyü’ne olan minnetini pek lezzetli zeytinleriyle gösteriyor!

2 - Zeytin Hasadı

Katkısız zeytinyağı üretiminde en önemli kriterlerden birisi de zeytinlerin nasıl toplandığı ve nasıl işlendiği oluyor.

Bizim için geleneksel üretim bir hayli önemli olduğundan, zeytinlerimizi ellerimizle topluyor ve doğal zeytinyağı üretiminde kullandığımız zeytinlerin aynı bahçeden gelmiş olduğuna dikkat ediyoruz.

Doğal olarak üretilen zeytinler dalından koparılır koparılmaz yaşlanmaya başladığından, topladığımız zeytinleri hiç vakit kaybetmeden çiftliğimizde işleme alıyoruz.

Organik Zeytin
Organik Zeytinyağı

3 - Doğal Zeytinyağı

Yaşlanmasına müsaade etmeden çiftliğimize taşıdığımız zeytinlerimiz, benzersiz lezzetini sizlere sunuyor.

Üretiminde hiçbir katkı maddesine yer vermediğimiz doğal zeytinyağı, soğuk sıkım yöntemiyle elde ediliyor.

Tüm bu işlemlerin sonucunda şişelenen zeytinyağımız, tadını ve yapısını iki seneye kadar koruyabiliyor. Ancak tazeyken tüketildiğinde, Keçi Köyü’nün tüm atmosferini ve lezzetini şişenin içerisinde sakladığını duymuştuk. Siz de katkısız zeytinyağı seviyor ve en iyisini deneyimlemek istiyorsanız, sizi Keçi Köyü’ne davet ediyoruz!

Neden Keçi Köyü'nün Katkısız Zeytinyagı?

Katkısız zeytinyağı kullanmanın faydaları aslında günümüzde neredeyse herkes tarafından biliniyor. Kalp hastalıklarından sindirime, cilt bakımından diyabete kadar pek çok farklı konuda insanlara derman olan zeytinyağı, Keçi Köyü’nde bunların dahi ötesine geçiyor.

Çünkü her haliyle faydalı olan zeytinyağının gerçek farkı, Keçi Köyü’nde kullandığımız yöntemlerin sonucunda ortaya çıkıyor.

Tamamen Doğal

 Bu topraklara ve bu toprakların insanlarına duyduğumuz saygıdan, olabilecek en iyi ve en kaliteli ürünü ortaya koymaya çalışıyoruz. Üstelik zeytinyağımızda tek bir katkı maddesine dahi yer vermiyoruz!

Ekolojik

Keçi Köyünde üretilen doğal zeytinyağı ve diğer ürünler, büyük bir hassasiyetin ürünüdür. Naturel zeytinyağı ve diğer ürünlerimizin üretiminde ne topraklarımıza, ne sularımıza, ne ağaçlarımıza da ne de hayvanlarımıza en ufak bir zarar dahi verilmemektedir. Keçi Köyü, ekolojik hassasiyet konusunda tüm Türkiye’de örnek gösterebilecek metotlara sahiptir.

Lezzetli

Topraklarına, mahsullerine böylesine değer veren ve tüm üretiminde yüzyıllardır süregelen geleneksel yöntemlerden faydalanan Keçi Köyü, sizlere zeytinyağının olabilecek en taze ve en lezzetli halini sunuyor. Öyle ki, bazı müşterilerimizden zeytinyağı şişesinin kapağını açtıklarında, burunlarına Keçi Köyü Çiftliği’nin kokusunun geldiğini duyuyoruz!